Grila mājiņa / Grila kabīne pamats un apkope

PAMATS

Lai pagarinātu grila mājas kalpošanas laiku, ir nepieciešams atbilstošs pamats. Tāpēc uzmanīgi izlasiet un ievērojiet instrukcijas.

  • Pirms sagatavot grila kabīnes pamatus, ir svarīgi novērtēt esošās augsnes stāvokli. Lūdzu, konsultējieties ar speciālistu, lai novērtētu ainavu, ja jūs nekad iepriekš neesat būvējuši uz šī zemes gabala vai, ja jums ir šaubas par to.
  • Ļoti svarīgi ir arī izvēlēties pareizo vietu grila salonam. Izvēlieties vietu, kas nav pakļauta plūdiem, augsnes erozijai vai citai vides ietekmei, kas var ietekmēt grila kabīnes pamatni. Lūdzu, ņemiet vērā, ka jums ir darīšana ar koka konstrukciju, kurai var būt raksturīga puve. Koka virsmām nevajadzētu saskarties ar ūdeni vai pieļaut ūdens uzkrāšanos. Tāpēc kajītes pamatnei jābūt augstākai par zemi.
  • Katrā ēkā neatkarīgi no tā, vai tā ir jūsu parasta ķieģeļu un javas (betona) vai koka konstrukcija, vienmēr jābūt ar stipru un līdzenu pamatni. Pamatnei laika gaitā jāsaglabā tās īpašības; tāpēc mēs iesakām betona pamatus.
  • Pareizai ventilācijai, lūdzu, apakšā uzstādiet caurules, kas nodrošinās pietiekamu gaisa daudzumu un efektīvu dūmu izvadīšanu.
  • Mēs ļoti iesakām izgatavot pamatus saskaņā ar mūsu inženieru sagatavotajām skicēm. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu sazinieties ar pārdošanas vadītāju.
  • Ja jums nav pieredzes celtniecībā, lūdzu, apsveriet iespēju nolīgt kvalificētu celtnieku pamatnes sagatavošanai un grila kabīnes uzstādīšanai. Profesionāļiem ir zināšanas, prasmes, pieredze un instrumenti, lai veiktu šo darbu. Profesionāli uzstādīts pamats, nodrošina koka konstrukcijas stabilitāti un Grila kabīnes izturību.
  • Mēs arī iesakām pabeigt vietas sagatavošanu un pamatu uzstādīšanu pirms jūsu Grill kabīnes izpakošanas un celtniecības.

APKOPE / UZTURĒŠANA

Pareiza Grill salona apkope paildzinās tā kalpošanas laiku, ļaujot pavadīt brīnišķīgus, dārgus mirkļus kopā ar ģimeni un draugiem, vienlaikus baudot iecienītos grilēšanas darbus daudzos nākamajos gados. Tāpēc, lūdzu, ievērojiet šādus norādījumus:

  1. Koka apstrāde: Apsveriet koka aizsardzības līdzekļa izmantošanu, lai novērstu puvi, šķelšanās un sagriešanās.
  2. Priedes koksnes raksturojums: Priedes koksne pēc tās fizikālajām īpašībām ir ideāla izejviela būvniecībai – tā ir stipra un elastīga darbam; to ir viegli pārstrādāt. Tomēr koksnei ir dabiska izcelsme, un mainīgie laika apstākļi var mainīt tā izskatu un īpašības.
  3. Temperatūras ietekme: Temperatūras maiņa ietekmē mitruma līmeni, kas savukārt ietekmē koksni. Karsts vasaras laiks izraisīs koksnes saraušanos, jo mitruma līmenis karstuma dēļ samazinās. Tāpat ziemā mums ir vēsāka temperatūra, tāpēc palielinās mitruma saturs, kas izraisa koksnes pietūkumu un sagriešanos.
  4. Mitrums un pelējums: Lielāks mitrums un pelējums var izraisīt lielas un mazas plaisas un krāsas maiņu koksnē. Un tas viss, kā arī mainīgā koksnes struktūra ir dabisks iemesls. Tāpēc Grill kabīne ir nekavējoties jāaizsargā ar piemērotu koksnes aizsardzības līdzekli.
  5. Koka apstrāde: Ir svarīgi arī vispirms apstrādāt koksni ar konservantu un pēc tam to krāsot. Tas palīdz samazināt zilo traipu vai sēnīšu uzbrukuma risku, kā arī pārvietošanos kokmateriālos. Turklāt labs koksnes konservants padara to par ideālu bāzi krāsas uzklāšanai.
  6. Zemes ekspozīcija: Grila kabīne ir koka konstrukcija ar koka virsmām, un tā, visticamāk, pūs, kad tai pieskaras un tiek pakļauta zemei. Tāpēc pat tad, ja mūsu pamata sijas tiek impregnētas vakuumā (lai novērstu mitrumu, kukaiņus un sēnītes), īpaša uzmanība jāpievērš kabīnes grīdas piesūcināšanai abās pusēs, lai neitralizētu puves un veidošanās problēmas. Tas jādara pirms Grila mājas uzstādīšanas, jo pēc tam jums nebūs piekļuves grīdas apakšējai daļai.
  7. Durvis un logi: Pēc Grila kabīnes uzcelšanas mēs noteikti iesakām ne tikai virsbūvi, bet arī durvis un logus apstrādāt ar koka impregnēšanas līdzekli gan iekšpusē, gan ārpusē, lai izvairītos no elementu sagriešanās un deformācijas.
  8. Aizsardzība pret laikapstākļiem: Visbeidzot, mēs iesakām aizsargkrāsu pret laikapstākļiem, kas pasargās koksni no mitruma iekļūšanas un UV starojuma.
  9. Regulāra pārbaude: Grila kabīnes kalpošanas laiks būs daudz ilgāks, ja tā būs pareizi piesūcināta un krāsota. Salons ir jāpārkrāso saskaņā ar ražotāja norādījumiem. Mēs iesakām vismaz reizi gadā pārbaudīt aizsargpārklājumu un, ja nepieciešams, pārklāt to atkārtoti.

Ievērojot šīs apkopes vadlīnijas, jūsu grila kabīne saglabāsies lieliskā stāvoklī, nodrošinot ilgstošu baudījumu turpmākajos gados.

REGULĀRA APKOPE

Grila kabīnes pārbaude katru gadu.

  • Pārbaudiet dažādus sava Grila salona elementus dažādos gadalaikos, īpaši pavasarī un rudenī. Reizi pavasarī un vienreiz rudenī apsekojiet savu kajīti, lai pilnībā novērtētu nepieciešamos apkopes darbus.
  • Sākot pārbaudi kabīnē, meklējiet problēmas (piemēram, plaisāšanu, pelējumu, invāzijas), it īpaši durvju, logu, jumta savienojumu tuvumā.
  • Pārbaudot jumtu, meklējiet bojātus vai vaļīgus bitumena šindeļus. Pievērsiet īpašu uzmanību skurstenim – meklējiet bojātas vai vaļīgas dūmvadu caurules, plaisas starp dūmvadu caurulēm un skursteni vai skursteni un jumtu.
  • Pārbaudot sienas, mēģiniet atrast vaļīgas vai šķindošas plaisas, uzpūstajiem mezgliem, mitras, miltrasas vai pelējuma un izbalējušu traipu pazīmes.
  • Pārbaudot apkārtni, pārliecinieties, vai augi ir vismaz 60 cm attālumā no jūsu sienām; ieklājumiem un margām nav erozijas vai tās nezaudē laukus,  un pārbaudiet notekas, vai nav stāvoša ūdens.
  • Pavasarī jūs vēlēsities pievērst īpašu uzmanību visiem ārējā koka bojājumiem, ko rada sasalšanas ūdens un sniegs, un pēc tam sagatavot savu kabīni augstākai temperatūrai vasarā.
  • Ņemot vērā to, ka rudenī jūs pievērsīsit īpašu uzmanību kukaiņu inficēšanai, izbalēšanas plankumiem un pēc tam sagatavosiet grila kabīni aukstai ziemai.

Kajītes mazgāšana katru gadu.

  • Kabīnes mazgāšana ir lielisks veids, kā no virsmas noņemt netīrumus, piemēram, putekļus, pelējumu, ziedputekšņus, putnu ekskrementus un kukaiņu nogulsnes (piemēram, zirnekļtīklus, olas utt.)
  • Mēs iesakām mazgājot salonu, izmantot maigu mazgāšanas līdzekli un mīkstu saru suku. Noteikti sajauciet mazgāšanas līdzekli siltā ūdenī (nevis vārošā).
  • Mēs iesakām divus tīrīšanas veidus (vienu reizi no apakšas uz augšu un vienu no augšas uz leju).
  • Sāciet tīrīt no apakšas uz augšu. Vispirms samitriniet sienas un pēc tam mazgāšanas līdzekļa maisījumu uzklājiet ar mīkstu saru suku, viegli berzējot apļus – tas novērsīs svītru parādīšanos uz dēļiem. Pēc tam, kad esat iztīrījis kabīni no apakšas uz augšu, koncentrējoties uz īpašām pelējuma un sēnites vietām, tīriet no augšas uz leju, lai veiktu galīgo tīrīšanu. Tas neļaus netīrumiem iekļūt iepriekš iztīrītās vietās.
  • Pirms veikt turpmākas tehniskās apkopes, aplejiet  salonu no šļūtenes un ļaujiet tam nožūt trīs vai četras dienas. Pēc žāvēšanas  varat pārbaudīt, vai jūsu kabīnei nav nepieciešama svaiga krāsošana.

Kabīnes pārkrāsošana.

  • Vispirms pārliecinieties, vai esat pareizi iztīrījis un sagatavojis kabīni. Galvenais, lai traipi un pelējumi  neparādās gadu vai ilgāk, ir jūsu kabīnes kopšanas kvalitāte.
  • Kad jūsu kajīte ir kārtīgi izžuvusi, jūs varat to krāsot. Sazinieties ar speciālistu par krāsām, kas piemērotas nepārstrādātai skujkoku koksnei, un ievērojiet krāsu ražotāja norādījumus. Profesionāli izvēlēti piemēroti pārklājumi samazina koka pietūkumu un saraušanos.

Katru gadu “čīkst”. Ikgadējā plaisu pārbaude  pierīvēšanas piemērošana

  • Apkopes laikā jūsu kabīnei visbiežāk tiek piemērota pierīvēšana, kas būs paredzēta spraugu vai plaisu noslēgšanai kokmateriālos. Sadalīšana un plaisāšana ir ļoti dabiska un izplatīta koksnes īpašība, un to sauc par “čīkstēšanu”.
  • Labākais – īkšķa noteikums- jebkura plaisa, kas lielāka par 2 cm, aizzīmogojiet to, lai novērstu ūdens uzkrāšanos vai vaboļu ligzdas.
  • Gada kaitēkļu kontrole
  • Kokmateriāli vienmēr ir bijuši neaizsargāti pret kaitēkļiem un kukaiņiem. Regulāra tīrīšana, plaisu aizpildīšana, putekļu noņemšana un fumigācija parasti ir pietiekama ikdienas uzturēšanai, lai novērstu kaitēkļu iekļūšanu jūsu kabīnē.

Ikgadējā vispārējā apkope

  • Ūdens plūsmas un noteces kontrole un uzraudzība ir ļoti svarīga jūsu salonam. Jūsu kabīnes sienas var ļoti ātri satumst no izšļakstīta ūdens, kas var izraisīt iznīcināšanu, infekciju un daudzas citas dārgas problēmas.
  • To vispirms pamanīsit, tīrot kabīni, ja dažas vietas ir tumšākas nekā citas. Tāpēc ir svarīgi pārbaudīt, vai katrs notekcaurules ūdens novadījums tiek nogādāts piemērotā vietā – prom no jūsu kajītes.
  • Veicot ikgadēju pārbaudi, ja pamanāt spraugas starp logiem un durvīm, vislabākais remonts ir izmantot putojošās putas.
  • Pieturēšanās pie regulāra apkopes grafika ir daudz efektīvāka un lētāka nekā neregulāri labojumi, un pats svarīgākais – tas nodrošina, ka jūs vienmēr varēsit izbaudīt Grill salonu kopā ar ģimeni un draugiem, tas vienmēr būs gatavs un mājīgs – laipni uzņems jūs.

Grils

VISPĀRĒJĀ DROŠĪBA

  • Nelietojiet grilu, kamēr tas nav pareizi salikts un nostiprināts, ievērojot sniegtos norādījumus.
  • Nekad nelietojiet kokogles, kas piesūcinātas ar kokogļu šķiltavu šķidrumu, tā vietā mēs iesakām ugunskurā izmantot krāsnī žāvētu lapu koku malku un / vai briketes.
  • Lai aizdedzinātu vai atkārtoti aizdedzinātu kokogles, nelietojiet kokogles šķiltavu šķidrumu, benzīnu, spirtu vai citus ļoti gaistošus šķidrumus.
  • Salonā neuzglabājiet ogles šķiltavas, benzīnu vai citus ļoti gaistošus šķidrumus.
  • Pārliecinieties, ka blakus grilam nav tuvu degošu materiālu.
  • Glabājiet rotājumus prom no grila.
  • Turiet elektrības vadus prom no grila karstajām virsmām.
  • UZMANĪBU! Neatstājiet zīdaiņus, bērnus, cilvēkus ar invaliditāti vai mājdzīvniekus bez uzraudzības un turiet tos prom no karstā grila.
  • Neuzvelciet apģērbu ar brīvi plīvojošām piedurknēm pie grila.
  • Ja jums ir gari mati, pārliecinieties, vai tie ir sasieti.
  • Nekad nepieskarieties vārīšanas vai katla režģim vai dūmu nosūcējam, lai redzētu, vai tie ir karsti.
  • Esiet piesardzīgs un nepieskarieties metāla grila detaļām, kas sakarst, kad deg uguns.
  • Gatavojot uz sildvirsmas, izmantojiet grila dūraiņus, paliktņus un piemērotus grila rīkus ar gariem karstumizturīgiem rokturiem.
  • UZMANĪBU! Neatstājiet grilu bez uzraudzības.
  • Turiet ugunsdzēšamo aparātu dažu soļu attālumā no grila un pārliecinieties, ka zināt, kā to lietot.
  • Pārliecinieties, ka netālu no mājas ir ūdens avots, lai ugunsgrēka gadījumā varētu dzēst.
  • Nekad nemēģiniet pārvietot vai veikt apkopes pārbaudi, kamēr grils vēl ir karsts.
  • BRĪDINĀJUMS! Nekad neguliet grila kajītē vai paviljonā, kad deg uguns!
  • Neizņemiet pelnus, kamēr visas ogles nav pilnībā izdegušas un pilnībā nodzisušas.

UZSTĀDĪŠANA UN LIETOŠANA

  • Visi mūsu grila komplekti ir paredzēti grilēšanai mūsu ērtajās un mājīgajās grila kabīnēs vai paviljonos. Tie tiek ražoti no stipra un izturīga tērauda, un mūsdienīgā krāsošanas iekārtā tiek apstrādāti ar karstumizturīgu pulvera krāsu. Tas nodrošina labas kvalitātes aizsardzību pret rūsu. Lai pasargātu jūsu grilus no ultravioletajiem stariem, ir ļoti ieteicams turēt tos prom no tiešiem saules stariem, kad tie vēl nav uzstādīti. Grilu komplekts sastāv no daudzām dažādām detaļām, kuras ir viegli saliekamas, izmantojot uzstādīšanas rokasgrāmatu.
  • Pirmo reizi lietojot savu grilu, sasilšanas laikā jaunā produkta virsmas, kas ir tiešā saskarē ar liesmām, radīs dūmakainu smaku; tas ir normāli un ir saistīts ar krāsas sacietēšanu. Mēs iesakām pirmās lietošanas reizes turēt durvis atvērtas un negatavot, kamēr smarža nav izzudusi. Lai aizdedzinātu grilu, uguns traukā ielieciet vairāk iekura kopā ar maziem, plāniem, žāvētas lapkoka malkas gabaliņiem. Lai padarītu to vieglāku un nodrošinātu, ka grils saņem pietiekami daudz rezerves gaisa, atveriet aizbīdni, un ir arī lietderīgi, ja degšanas procesa laikā durvis vai logs ir atvērts. Palielinoties liesmai, var pievienot vairāk sausas koksnes vai briketes. Pārliecinieties, ka tie nav garāki par 30 cm. Labākai aizsardzībai mēs iesakām izmantot arī aizsardzības žogu.
  • Cauruļu uzstādīšana zem kajītes, kā arī skurstenis nodrošina pareizu gaisa cirkulāciju un efektīvu dūmu izvadīšanu. Lai nepieļautu mitruma kondensāciju grila kabīnes vai paviljona iekšienē un nodrošinātu pareizu ventilāciju, neaizklājiet skursteni vai pārliecinieties, ka tas nav klāts ar sniegu.

APKOPE

Pārliecinieties, ka pēc katras lietošanas reizes notīriet grilu. Lai nodrošinātu higiēnu un pareizu darbību:

  1. Nelejiet aukstu ūdeni uz karstām oglēm, jo tā var sabojāt grila virsmas apdari.
  2. Pēc tam, kad esat izmantojis savu grilu, pagaidiet, līdz ogles ir atdzisušas, pirms sākat to notīrīt.
  3. Noņemiet pelnus un rūpīgi notīriet visus gružus un putekļus.
  4. Izmantojiet ziepjūdeni vai grila tīrīšanas izsmidzināmo šķidrumu . Viegli noslaukiet grilu un restes, izmantojot grila suku un / vai tīrīšanas sūkli.
  5. Pārliecinieties, vai grils un restes ir tīras un gatavas nākamajai lietošanai.
  6. Izvairieties no priekšmetu izmantošana ēdiena gatavošanas režģa tīrīšanai vai pelnu noņemšanai, sabojās apdari.

Grill Cabin in the UK | Grill cabin in Europe | Griliaus namelis Lietuvoje | Grila Mājinas Latvija | Kota Grill en France | Kota Grill en France – Belgique | Kota Grill in België | Grillhytte i Danmark | Grillkåtor i Sverige | Grillhütte in Deutschland